
EEG Biofeedback w Praszce
Czym jest terapia EEG Biofeedback?

Biofeedback to metoda „treningu mózgu” dla osób, które borykajÄ… siÄ™ z psychofizycznymi lub psychologicznymi trudnoÅ›ciami w funkcjonowaniu na różnych etapach rozwoju. Trening ten pozwala na naukÄ™ rozpoznawania oraz kontrolowania swoich stanów psychofizycznych (np. koncentracji uwagi, wyciszenia, spokoju). Aktywność mózgu obrazowana jest na ekranie trenujÄ…cego w interaktywnej formie — gier lub filmów. TrenujÄ…cy poprzez pracÄ™ wÅ‚asnego umysÅ‚u lub ćwiczenia oddechu, uczy siÄ™ wpÅ‚ywać na przebieg gry. Inaczej mówiÄ…c, trening Biofeedback uczy nas regulacji aktywnoÅ›ci fal mózgowych i procesów zachodzÄ…cych w ciele.
Biofeedback jest opartÄ… na naukowych podstawach metodÄ…, dziÄ™ki której pacjenci aktywnie uczestniczÄ… w procesie uczenia siÄ™, kontrolowania tych funkcji organizmu, które normalnie nie sÄ… kontrolowane w sposób Å›wiadomy.

Jak długo trwa i jakie są efekty terapii?
Trening EEG biofeedback skÅ‚ada siÄ™ z szeregu sesji treningowych. Liczba sesji zależy od rozpoznanego problemu, celów treningu oraz indywidualnej krzywej uczenia siÄ™. Z doÅ›wiadczeÅ„ wynika, że pierwsze efekty treningu sÄ… widoczne po 10-12 sesjach (przy 2 sesjach w tygodniu). W konkretnych przypadkach liczba takich sesji może być jednak wiÄ™ksza

Dla kogo ???
Dla osób borykajÄ…cych siÄ™ z:
-
zaburzeniami koncentracji (ADHD, ADD),
-
trudnościami w uczeniu się,
-
trudnościami z planowaniem i podejmowaniem decyzji,
-
zaburzeniami mowy lub snu,
-
obniżonym nastrojem, zaburzoną samooceną,
-
zaburzeniami lękowymi, atakami paniki,
-
zrachowaniami agresywnymi.
Dla osób zdrowych, w celu:
-
poprawy koncentracji,
-
poprawy funkcji poznawczych, szybszego przyswajania nowych informacji,
-
lepszego radzenia sobie ze stresem,
-
wyciszenia, efektywnego osiÄ…gania stanu relaksu,
-
poprawy nastroju i samooceny,
-
wzrostu kreatywności,
-
skrócenia czasu reakcji.

Czy terapia EEG Biofeedback jest bezpieczna?
Terapia biofeedback EEG jest metodÄ… nieinwazyjnÄ… i bezpiecznÄ…. Nie stwierdzono żadnych skutków ubocznych. Zdarza siÄ™, że na poczÄ…tku terapii pacjent po treningach może czuć siÄ™ lekko pobudzony lub senny. Uczucie to ustÄ™puje wraz z kolejnymi treningami.